Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2023
8 grudnia 2023

Narodowe Święto Niepodległości

Może być zdjęciem przedstawiającym 12 osób, trąbka, klarnet, flet, skrzypce, saksofon i obój Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób i tekst „BĄDŹ DUMNY! JESTEŚ POLAKIEM!”
Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości ??????
10.11.2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji przypadajacego jutro Narodowego Święta Niepodległości.
Cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn Polski – „ Mazurek Dąbrowskiego ”, następnie uczniowie z klasy VI przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne,
a recytowane wiersze wprowadziły wszystkich zebranych w podniosły i patriotyczny nastrój , który dodatkowo został uświetniony koncertem pieśni patriotycznych odegranych przez orkiestrę dętą, działającą przy OSP w Szczawnicy.
Na zakończenie apelu Pani dyrektor złożyła serdeczne podziękowania zaangażowanym w przygotowanie apelu nauczycielom , występującym uczniom oraz członkom orkiestry, w składzie której są również nasi uczniowie.
Pani dyrektor zachęciła także społeczność szkolną do uczestnictwa w Miejskich Obchodach Święta Niepodległości.
Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej

Tego samego dnia uczestniczyliśmy w 25 Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej, pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Grzegorza Niezgody, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Szlachtowej, który odbył się w sali Kinoteatru ,,Pieniny” w Szczawnicy. Naszą szkołę wspaniale reprezentowały: Julia Makowska i Zofia Szczepaniak. A występy Emilii Kalicieckiej i Michała Niegłosa zostały nagrodzone wyróżnieniami.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych muzycznych sukcesów.
Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób, skrzypce i tekst
XIII SZCZAWNICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
W sobotę nasi uczniowie wzięli udział w sportowym wydarzeniu, które w Szczawnicy na stałe wpisało się w kalendarz imprez.
W biegu wzięło udział 340 zawodników z okolicznych szkół, a rywalizacja w każdej z kategorii była bardzo zacięta.
Zarówno indywidualnie jak i grupowo nasza szkoła zaprezentowała się bardzo dobrze, zdobywając drużynowo 3 miejsce w kategoriach szkół podstawowych oraz 1 miejsce drużynowo w kategorii OPEN.
Jak co roku nauczyciele wychowania fizycznego zachęcają uczniów do tego rodzaju aktywności i poprzez sport upamiętniamy rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku grono pedagogiczne reprezentował Pan Jacek Pietrzak, który również wziął udział w biegu, zajmując wysokie 5 miejsce w swojej kategorii.
Wyniki indywidualne prezentowały się następująco:
Grupa wiekowa I – dziewczęta
5 miejsce – Daria Jasiak